Sport

VIDEO/Inter frikëson në pjesën e parë, por përmbys Torinon në të dytën, zikaltërit e çojnë në 8 pikë larg diferencën me Juventusin

Në pjesën e dytë Inter përmbysi gjithçka duke shënuar 2 gola në 3 minuta me Young dhe Godin ndërsa në këtë takim realizoi dhe Martinez
Featured image of article: VIDEO/Inter frikëson në pjesën e parë, por përmbys Torinon në të dytën, zikaltërit e çojnë në 8 pikë larg diferencën me Juventusin Foto nga ndeshja Inter-Torino

MILANO-Inter mund Torinon 3-1 në “San Siro”, takim i vlefshëm për javën e 32-të të Serie A dhe aktualisht ngjitet në vendin e dytë në renditje me 68 pikë po kaq sa ka edhe Lazio. Për ekipin e Contes kjo ndeshje ishte me dy fytyra teksa në pjesën e parë e panë veten në disavantazh kur realizoi Belotti në minutën e 17.

Megjithatë në pjesën e dytë Inter përmbysi gjithçka duke shënuar 2 gola në 3 minuta me Young dhe Godin ndërsa në këtë takim realizoi dhe Martinez i cili nuk gjente rrugën e rrjetës prej 5 ndeshjes radhazi.

Për granatat zona e nxehtë mbetet pesë pikë larg, duke pritur përplasjen e drejtpërdrejtë me Genoa.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment