Politike

Infermierja e shëruar nga COVID rrëfen për ERTV shtrimin në spital: Mjekët tanë janë heronj, duke nisur nga Najada… për 9 ditë u normalizova

VIDEO
Rama shkruan "të shkuara", ndërsa vetë pacientja rrëfen se mjekët i kanë shpëtuar jetën dhe janë heronjtë e saj. 
Featured image of article: Infermierja e shëruar nga COVID rrëfen për ERTV shtrimin në spital: Mjekët tanë janë heronj, duke nisur nga Najada… për 9 ditë u normalizova Infermierja Pashke Prendi

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka vijuar me publikimin e dëshmive që provojnë sipas tij, faktin se qeveria ka arritur ta menaxhojë siç duhet pandeminë COVID19. Në një postim në rrjetet sociale, teksa shpërndan dëshminë e infermieres Pashke Prendi, Rama shkruan “të shkuara”, ndërsa vetë pacientja rrëfen se mjekët i kanë shpëtuar jetën dhe janë heronjtë e saj.


RRËFIMI I INFERMIERES: 

Quhem Pashke Prendi. Kam 10 vjet që punoj infermiere pranë mjekut pediatër. Jam diagnostikuar me koronavirus dhe jam nis për në Spitalin Infektiv të Tiranës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur jam paraqitur në urgjencë në Tiranë, kam gjetur si mjeke Esi Dukën, që ishte kaq heroinë për punën. Ajo ka shërbyer për të gjithë njësoj. Ditën e parë kisha probleme me frymëmarrjen, ndërsa për shkak të punës së mjekëve, për nëntë ditë u normalizova. Janë heronj, duke nisur nga shefja Najada Çomo.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment