Rajoni

VIDEO/ Hedhin poshtë dhe e shkelin me këmbë flamurin serb në Leposaviç, shqiptarët i kundërpërgjigjen priftit që hoqi flamurin shqiptar: E hoqëm

Ndërkohë Flori Morina ka bërë një video që e ka postuar në Facebook, ku tregohet e gjithë ngjarja dhe momenti kur ka ndodhur në orën 12:30 të pasdites.

KOSOVË– Ditën e djeshme dy shqiptarë Flori Morina dhe Nuhi Basota kanë hedhur poshtë dhe kanw shkelur me kwmbw, flamurin serb në Leposavic, afër Mitrovicës.

Ndërkohë Flori Morina ka bërë një video që e ka postuar në Facebook, ku tregohet e gjithë ngjarja dhe momenti kur ka ndodhur në orën 12:30 të pasdites.

Flori Morina

“Shkova në Leposaviç dhe hoqa flamurin e serbëve. Flamuri serb nuk ekziston në vendet shqiptare dhe nuk do të ekzistojë kurrë,“- deklaron Morina.

Video e plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në video Morina thotë se heqja dhe shkelja e flamurit serb ishte një përgjigje ndaj, veprimit të datës 10 tetor, ku një prif nga rethi i Beogradit ka hequr flamurin shqiptar nga Kulla e vrojtimit në Kosara. Flamuri shqiptar thuhet se ka qëndruar atje që nga viti 1999, kur forcat serbe u tërhoqën nga Kosova pas bombardimeve dhe Marrëveshjes së Kumanovës.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment