Politike

“Gënjen sa herë hap gojën”, Gazment Bardhi poston videon e Ramës: Ka punuar vetëm për vete, koha të largohet ai, jo shqiptarët nga vendi i tyre

Krahas, postimit Bardhi, shkruan se Rama nuk gjatë viteve në pushtet nuk ka punuar për Shqiptarët por për vete. Ai shkruan ndër të tjera se shqiptarët janë larguar nga vendi i tyre për shkak të varfërisë dhe vjedhjes që sipas tij për këtë shkak është qeveria Rama. 
Featured image of article: “Gënjen sa herë hap gojën”, Gazment Bardhi poston videon e Ramës: Ka punuar vetëm për vete, koha të largohet ai, jo shqiptarët nga vendi i tyre Gazmend Bardhi

TIRANË– Sekretari i Përgjithshëm i Partisë, Gazment Bardhi, së fundmi ka publikuar një video ku krahasohen deklaratat e Ramës para se të vinte në pushtet dhe pas 7 vitesh si kryeministër lidhur me largimin e shqiptarëve.

Krahas, postimit Bardhi, shkruan se Rama nuk gjatë viteve në pushtet nuk ka punuar për Shqiptarët por për vete. Ai shkruan ndër të tjera se shqiptarët janë larguar nga vendi i tyre për shkak të varfërisë dhe vjedhjes që sipas tij për këtë shkak është qeveria Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Sa herë flet, Edi Rama vetëm gënjen. Sa më i bujshëm premtimi, aq më i madh mashtrimi. Ndiqeni në video si gënjen sot dhe çfarë ka premtuar para ardhjes në pushtet për largimin e shqiptarëve nga vendi. Paaftësia, etja për pasurim të paligjshëm përmes vjedhës, padrejtësia, hendeku i madh i krijuar nga pushteti, detyruan shqiptarët të ikin nga vendi. Edi Rama ka punuar vetëm për vete, aspak për shqiptarët. Nuk ka mbajtur asnjë premtim, nuk ka asnjë bilanc pune në dobi të shqiptarëve. Boll më me këtë kryeministër të paaftë! Është koha të largohet Edi Rama, jo shqiptarët nga vendi i tyre. Është koha për ndryshim!

(a.k.dosja.al)

Shto Koment