Bota

VIDEO-GALERI/ Zjarri masiv në Irlandë, flaka përhapet me shpejtësi në pyje

Sipas mediave për shuarjen e këtij zjarri kanë marrë pjesë mbi 70 zjarrëfikës, ndërkohë që ditën e sotme flakët janë përhapur në zonat Slieve Donard, Luginën e Lumit Glen dhe Malin Thomas.

IRLAND- Një zjarr masiv ka rënë ditën e djeshme në Irlandë. BBC shkruan se zjarri ka rënë në Malet Morne.

Sipas mediave për shuarjen e këtij zjarri kanë marrë pjesë mbi 70 zjarrëfikës, ndërkohë që ditën e sotme flakët janë përhapur në zonat Slieve Donard, Luginën e Lumit Glen dhe Malin Thomas.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Autoritetet policore kanë nxitur publikun që të qendojnë larg zonës së rrezikshme.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment