Bota

VIDEO-GALERI/ Tym dhe flakë në qiell, video nga sulmet ajrore të Izraelit në Gaza të Palestinës

Në videon e publikuar nga The Sun, shihen flakët e shumta të shkaktuara nga raketat që Izraeli hodhi në Palestinë. 

IZRAEL- Videoja e mëposhtme tregon sulmet ajrore të Izraelit kundër militantëve në Rripin e Gazës në Jeruzalem. Në videon e publikuar nga The Sun, shihen flakët e shumta të shkaktuara nga raketat që Izraeli hodhi në Palestinë. 

Sipas mediave botërore mbi 20 persona kanë humbur jetën nga sulmet, ndërsa parlamenti i Jeruzalemit u evakua i gjithë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lufta mes Izraelit dhe Palestinës, është shkaktuar për shkak të territorit të Rripit të Gazës. Rripi i Gazës qeveriset nga Palestina, ndërkohë që Izraeli pretendon se është zonë e tij. 

(I.A/dosja.al)

Një Koment në “VIDEO-GALERI/ Tym dhe flakë në qiell, video nga sulmet ajrore të Izraelit në Gaza të Palestinës

  1. “Lufta mes Izraelit dhe Palestinës, është shkaktuar për shkak të territorit të Rripit të Gazës. Rripi i Gazës qeveriset nga Palestina, ndërkohë që Izraeli pretendon se është zonë e tij.”

    Nuk e di se cafre arsimimi ka personi qe e ka shkruar kete, por qartesisht eshte nje idot qe nuk lexon as lajme ne gjuhe te huaj per te kuptuar te pakten shkakun e perplasjeve te ketyre diteve. Shkaku nuk eshte fare rripi i Gazes, nga i cili Izraeli ka hequar dore me kohe duke terhequr me dhune dhune edhe ata pak izraelite qe banonin atyr rrotull, por eshte largimi i palestinezeve nga shtepite e tyre ne Jeruzalemin Lindor me qellim qe ato shtepi t’i marrin kolonet e rinj izrelite.
    ka nje plan Izraelit per shpopullimin e Jeruzalemit nga popullsia palestineze dhe ky este shkaku i perplasjeve dhe dhunes se shtruar nga policia dhe ushtria izraelite.

    Nga qyteti i Gazes i cili gjendet ne kufi me egjiptin leshohen raketa si shenje hakmarrjeje per dhunen Izraelite ne Jeruzalem dhe vecanerisht brenda ne Xahmine Al Aksa, e cila eshte i trete i shenjte per nga rendesia per te gjithe muslimanet.

Shto Koment