Politike

VIDEO-GAFA/ Albin Kurti ngatërron Lulzim Bashën: Takova kreun e PDK-së

Nga Gjirokastra, teksa fliste për personat që takoi gjatë vizitës tre ditore në Shqipëri, Kurti tha se kishte zhvilluar takim me kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta.
Featured image of article: VIDEO-GAFA/ Albin Kurti ngatërron Lulzim Bashën: Takova kreun e PDK-së Albin Kurti dhe Lulzim Basha

TIRANË– Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka bërë një ngatërruar liderin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Nga Gjirokastra, teksa fliste për personat që takoi gjatë vizitës tre ditore në Shqipëri, Kurti tha se kishte zhvilluar takim me kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta.

Kur erdhi çasti të përmendte Bashën, tha vetëm kreun e PDK-së, pa përmendur emrin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk dime të themi nëse ky është një lapsus i Albin Kurtit, apo vërtet lideri i Vetëvendosjen nuk e di që Partia Demokratike në Shqipëri është PD dhe jo PDK.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment