Sport

VIDEO / FSHF zbret në Luginën e Preshevës, zyrtarizon skautin Jakupi

Federata Shqiptare e Futbollit hedh vështrimin edhe tej kufinjve, shikon edhe në Komunën e Preshevës për të përzgjedhur futbollistë të talentuar
Featured image of article: VIDEO / FSHF zbret në Luginën e Preshevës, zyrtarizon skautin Jakupi

PRESHEVE – Sulejman Mema dhe Sulejman Demollari, dy ish-futbollistë e Kombëtares së Shqipërisë, njëherësh zyrtarë të Federatës Shqiptare të Futbollit, kanë qenë të pranishëm në Komunën e Preshevës.

Ata kanë qenë te klubi i futbollit të Luginës së Preshevës, si dhe kanë ndjekur një seance stërvitore të ekipeve të mosha. Të deleguarit e FSHF-së, Mema dhe Demollari kanë zyrtarizuar Nagip Jakupin, si është përfaqësues dhe skaut i licencuar nga FSHF-ja, që të ofrojë talentet e këtij vendi për Kombëtaren kuqezi të Shqipërisë.

Në fund, delegacioni zyrtar i FSHF-së ishin për vizitë edhe te kryetarja e re e Komunës së Preshevë, Ardita Sinani, të cilës i dhuruan edhe një fanellë të Kombëtares së Shqipërisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment