Sport

Fituan titullin kampion, tifozët e Tiranës “pushtojnë” kryeqytetin ndërsa Egbo feston ndryshe

VIDEO
Festa nuk ka zgjatur shumë minuta, pasi policia është kujdesur për të shpërndarë turmën
Featured image of article: Fituan titullin kampion, tifozët e Tiranës “pushtojnë” kryeqytetin ndërsa Egbo feston ndryshe Festa e tifozëve të Tiranës
Përditësuar:

TIRANË-Pas zyrtarizimit të Tiranës kampion i Kategorisë Superiore për herë të 25-të, në rrugët e kryeqytetit ka shpërthyer festa. Tifozët bardheblu janë mbledhur për të festuar në sheshin “Nënë Tereza” pas një pritje 11-vjeçare.

Festa nuk ka zgjatur shumë minuta, pasi policia është kujdesur për të shpërndarë turmën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në shtëpinë e trajnerit Egbo, festa ka qenë me trajnerin dhe partneren e tij, që me brohoritma “Tirana, Tirana” dhe duke kërcuar me njëri-tjetrin, kanë festuar. Nuk mungoi as falënderimi për Zotin.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment