Sport

VIDEO/ “Është i përfshirë në gjëra të errëta, po humbet vetëdijen”, dy muaj më parë astrologia meksikane kishte parashikuar vdekjen e Maradonës

Prezantuesja dhe njëkohësisht astrologia Mhoni Vidente tregoi se ylli argjentinas do të kishte komplikime shëndetësore, fjalë që dolën tre javë më parë
Featured image of article: VIDEO/ “Është i përfshirë në gjëra të errëta, po humbet vetëdijen”, dy muaj më parë astrologia meksikane kishte parashikuar vdekjen e Maradonës Mhoni Vidente dhe Maradona
Përditësuar:

ARGJENTINË-Diego Armando Maradona ka ndërruar jetë dhe futbolli është zgjuar me një legjendë më pak në ditën e sotme. E gjithë bota flet për këtë ngjarje të trishtë, ndërsa ylli i përjetshëm i Argjentinës, ndërroi jetë në shtëpinë e tij pas një ataku kardiak që pësoi në shtëpinë e tij në “Buenos Aires”. Në Meksikë e parashikuan vdekjen e Maradonës më 30 shtator.

Prezantuesja dhe njëkohësisht astrologia Mhoni Vidente tregoi se ylli argjentinas do të kishte komplikime shëndetësore, fjalë që dolën tre javë më parë dhe këtë të mërkurë legjenda argjentinase ndërroi jetë. Parashikimi që bëri Mhoni ishte që Maradona të kujdeset më mirë për veten e tij pasi të mbushte 60 vjeç, moshë që ai arriti më 30 tetor.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Maradona është shumë i përfshirë në rituale, demonë, gjëra të errëta, prandaj po humbet vetëdijen dhe arsyen (…) ai duhet të kujdeset shumë për veten pasi të shkojë 60 vjeç, sepse jeta e tij është në rrezik në çështjet e një sulmi në zemër, por kjo ishte për shkak të një magjie që ai bëri dhe iu kthye përsëri, “tha ajo më 30 shtator. Ky parashikim erdhi pasi letrat e djallit dhe vdekja u shfaqën në letrat gjatë programit “Këtu me ty” në El Heraldo Televisión.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment