Sport

VIDEO/ Erjon Braçe proteston për derbin ‘Tirana-Partizani’ me postim në Instagram: :”E patë apo bëni sikur nuk e patë?”

Erjon Braçe ka protestuar në lidhje me një prekje të topit me dorë gjatë një goditje të Telushit me një postim në Intagram.
Featured image of article: VIDEO/ Erjon Braçe proteston për derbin ‘Tirana-Partizani’ me postim në Instagram: :”E patë apo bëni sikur nuk e patë?” Erjon Braçe duke ndjekur Partizanin.
Përditësuar:

Edhe pas përfundimit të derbit Tirana-Partizani mesa duket polemikat nuk kanë të mbaruar. Këtë rradhë është përfshirë zv. kryesmistri i Shqipërise, Erjon Braçe I cili njihet si tifoz i të kuqve, ka shprehur pakënaqësitë e tij me një rast para përfundimit të ndeshjes.

Braçe ka postuar një video në Instagram ku proteston për një prekje te topit me dorë para se ajo goditje të shkonte në shtyllë nga Telushi.

 

Reagimi i Erjon Braçe-s në Intragram.

PO KJO C’ESHTE?
E PATE APO BENI SIKUR NUK E PATE?
KANE NDRYSHUAR RREGULLAT DHE
NE NUK DIME GJE AKOMA?

Prekja me dore te larguar nga trupi brenda zones vijon te ndeshkohet me
#PEEEEEENAAAAALLTIIIIIIII!

Ku eshte #Einstein (Aishtajn) ketu?
Duhet te ishte #Jorgji, Enea Arbiter dhe,
ishte mu perballe lojtarit dhe dores se ngritur lart qe prek e pret topin!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po mire,
po 12 kamera e 18 gazetare, analiste e te tjere si nuk e pane?! Po keta pane berrylin e Trashit ne ndeshjen me Flamurtarin dhe mire bene qe uleriten per paaftesine e arbitrit;
Madje pane dhe nje goditje kendi te padhene ndaj Flamurtarit dhe shpallen kamikaz arbitrin!

Po kete pse e fshihni?!
Shiheni edhe nje here, nuk ka as tym,
eshte kthjellet o gazetari i madh!
Eshte apo nuk eshte penallti?!
Aman thuajeni me ze qe te qeshe gjithe dynjaja.

 

View this post on Instagram

 

PO KJO C’ESHTE? E PATE APO BENI SIKUR NUK E PATE? KANE NDRYSHUAR RREGULLAT DHE NE NUK DIME GJE AKOMA? Prekja me dore te larguar nga trupi brenda zones vijon te ndeshkohet me #PEEEEEENAAAAALLTIIIIIIII! Ku eshte #Einstein (Aishtajn) ketu? Duhet te ishte #Jorgji, Enea Arbiter dhe, ishte mu perballe lojtarit dhe dores se ngritur lart qe prek e pret topin! Po mire, po 12 kamera e 18 gazetare, analiste e te tjere si nuk e pane?! Po keta pane berrylin e Trashit ne ndeshjen me Flamurtarin dhe mire bene qe uleriten per paaftesine e arbitrit; Madje pane dhe nje goditje kendi te padhene ndaj Flamurtarit dhe shpallen kamikaz arbitrin! Po kete pse e fshihni?! Shiheni edhe nje here, nuk ka as tym, eshte kthjellet o gazetari i madh! Eshte apo nuk eshte penallti?! Aman thuajeni me ze qe te qeshe gjithe dynjaja.

A post shared by Erjon Brace (@erionbrace) on


B.N/dosja.al

Shto Koment