Politike

Video epike/ ‘Lironi Klevisin jua q** motrat’, militanti shthur gojën, Lulzim Basha e filmon i lumtur

Kryetari i PD Lulzim Basha filmonte, mbështetësit e PD dilnin në mbrojtje të ish-deputetit të Partisë Demokratike, që është i arrestuar, Klevis Balliu.

KORÇË– Kryedemokrati Lulzim Basha ishte sot në Korçë, ku ka takuar mbështetës të partisë Demokratike.

“Jam rrugës për në aktivin e Korçës ku do të kemi anëtarësime të të rinjve në PD. Do kemi një takim të madh të demokratëve të Korçës, ku do të anëtarësohen dhjetëra të rinj. Më pas do të kemi takim me fermerët e Dovollit,”-tha Basha.

Në kohën që kryetari i PD filmonte, mbështetësit e PD dilnin në mbrojtje të ish-deputetit të Partisë Demokratike, që është i arrestuar, Klevis Balliu.

“Lironi Klevisin, se do t’ju q*** motra”-thonë ata.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas kësaj, Basha mori fjalën dhe tha: Nuk durohet më Rama, kjo është fraza e vetme që dëgjoj.

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu u arrestua ditën e djeshme gjatë një tubimi në zonën e Astrit kundër kryeministrit Edi Rama. (Lexo këtu)

(f.g & A.S/dosja.al)

Shto Koment