Sport

VIDEO/ Ekipi anti-shqiptar bie në ligën e dytë, tifozët e Shkëndijes së Tetovës përshëndet autobuzin e Vardarit: “Kurrë mos u takofshim”

Me përfundimin e takimit Struga-Vardar përfunduar me shifrat 1-0, tifo-grupi “Ballistët” e kanë pritur autobuzin e Vardarit dhe u kanë treguar tabelën e ligës së dytë.
Featured image of article: VIDEO/ Ekipi anti-shqiptar bie në ligën e dytë, tifozët e Shkëndijes së Tetovës përshëndet autobuzin e Vardarit: “Kurrë mos u takofshim” Tifozët e Shkëndijes së Tetovës

TETOVË-Shkëndija e Tetovës është zyrtarisht kampione e Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut për herë të katërt në histori. Një sukses mëse i merituar për skuadrën shqiptare, duke parë dominimin nga fillimi deri në fund të kampionatit. Ndoshta ky trofe merr vlerë dyfish, pasi rivali historik i Shkëndijes, Vardar ka rënë në kategorinë e dytë.

Skuadra e Maqedonisë së Veriut është konsideruar si ekip anti-shqiptar kjo për  urrejtjen që tifozët dhe si klub kanë ndaj shqiptarëve. Me përfundimin e takimit Struga-Vardar përfunduar me shifrat 1-0, tifo-grupi “Ballistët” e kanë pritur autobuzin e Vardarit dhe u kanë treguar tabelën e ligës së dytë.

 

 

View this post on Instagram

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A post shared by Ballistët Tetovë 1992 🇦🇱 (@ballistet1992)

Flakadanët nuk mungojnë, që rivalët e tyre të përbetuar ta shihnin mirë ku po shkonin. Sigurisht e gjitha u reklama edhe në rrjetet sociale, ku Ballistët kanë bërë një postim dhe shkruajnë: “DUKE I’A DHËNË LAMTUMIRËN E FUNDIT ARMIKUT TË PËRBETUAR! KURRË MOS U TAKOFSHIM!!!”

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment