Politike

VIDEO E PLOTË/ Si e “zbrapsi” Ramën aktivisti nga Prishtina, ndiqeni vetë dialogun spektakolar… lideri i komunikimit dhe intimidimit mezi kapërdin pështymën (DEBATI)

Një aktivist i ri në moshë, po ashtu dhe në eksperiëncë, Rron Gjinovci, ka vënë me shpatulla pas murit Kryeministrin Edi Rama.
Featured image of article: VIDEO E PLOTË/ Si e “zbrapsi” Ramën aktivisti nga Prishtina, ndiqeni vetë dialogun spektakolar… lideri i komunikimit dhe intimidimit mezi kapërdin pështymën (DEBATI) Aktivisti dhe Edi Rama

TIRANË- Mbrëmjen e djeshme, Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një intervistë në televizion T7 në Kosovë. Debati i të hënës mbrëma ishte ndryshe nga sa shihet në trojet në këtë anë të kufirit dhe këtë e theksoi që në fillim një nga panelistët.   

Një aktivist i ri në moshë, po ashtu dhe në eksperiëncë, Rron Gjinovci, ka vënë me shpatulla pas murit Kryeministrin Edi Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rron Gjinovci i ka renditur argumentet e tij Ramës, por ky i fundit për të dalë nga situata nisi përgjithësimet e ofendimet. Por si rrallë herë kreu i qeverisë është përballur me një rezistencë dhe duke qenë pa argumente, nuk i bën punë as makinacionet që përdor në Shqipëri që intimidon, sulmon, fyen e shan çdokënd që  del përpara.

Dje të gjithë panë një ndryshim mes të qenurit qytetar në Shqipëri dhe të qenurit qytetar në Kosovë. Për më shumë ndiqni debatin mes aktivisit dhe kryeministrit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment