Sport

VIDEO: Dyshja shqiptare Roshi-Berisha shkëlqen në Rusi, ky gol është spektakolar!

Ky ishte goli i tretë për Berishën për këtë sezon. Roshi, ndërkohë, deri tani ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar dy herë
Featured image of article: VIDEO: Dyshja shqiptare Roshi-Berisha shkëlqen në Rusi, ky gol është spektakolar! Foto: Roshi e Berisha

Akhmat Grozny sot fitoi me përmbysje 4-2 kundër ekipit të Sovetov Samarës. Vendasit shënuan të parët në minutën e gjashtë të takimit, ndërsa Akhmat shënoi katër gola radhazi. Vërtet një ndeshje spektakolare!

Lajmi më i mirë ishte goli i shqiptarit Bernard Berisha, i asistuar nga legjionari kuqezi Odise Roshi. Ky i fundit “shpërtheu” nga krahu i djathtë dhe shërbeu në qendër, aty ku Berisha e pati krejt të lehtë për të shënuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky ishte goli i tretë për Berishën për këtë sezon. Roshi, ndërkohë, deri tani ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar dy herë.

M.P. / Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment