Sport

VIDEO/Ditë e veçantë për Elseid Hysaj, futbollisti sapo shënoi golin e parë në Serie A

Mbrojtësi shkodran i befasoi të gjithë me atë goditje duke e dërguar në cep të portës, me Consiglin totalisht të mundur
Featured image of article: VIDEO/Ditë e veçantë për Elseid Hysaj, futbollisti sapo shënoi golin e parë në Serie A Elseid Hysaj

ITALIElseid Hysaj ka shënuar golin e parë në Serie A. Mbrojtësi i Napolit dhe kapiteni i Kombëtares ka shënuar në minutën  e 8-të përballë Sassuolos e vlefshme për javën e 36-të të kampionatit.

Mbrojtësi shkodran i befasoi të gjithë me atë goditje duke e dërguar në cep të portës, me Consiglin totalisht të mundur. Një gol të cilin Hysaj e ka pritur gjatë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që shqiptari është pjesë e skuadrës së kaltër nga sezoni 2015-2016, teksa më herët u aktivizua një sezon edhe me skuadrën e Empolit në elitën e futbollit italian.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment