Aktualitet

Video/ Dëme dhe plasaritje nga tërmeti, mbyllet aeroporti “Nënë Tereza”, anulohen fluturimet

Dosja.al mëson se terminali i aeroportit ka pësuar dëme të shumta dhe të gjitha fluturimet janë anuluar.

TIRANË– Aeroporti ndërkomëbtar “Nënë Tereza” është mbyllur pas tërmetit të fuqishëm që ka tronditur të gjithë Shqipërinë. Dosja.al mëson se terminali i aeroportit ka pësuar dëme të shumta dhe të gjitha fluturimet janë anuluar.

Bëhet me dije se ka qindra të plagosur si dhe disa të vdekur në Thumanë dhe në Durrës.

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dëmet materiale janë të panumërta ndërkohë që deri më tani bilanci total i viktmave është raportuar pesë. 

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “Video/ Dëme dhe plasaritje nga tërmeti, mbyllet aeroporti “Nënë Tereza”, anulohen fluturimet

  1. Sot jepte largimin e njerzve.nga durrsi per strehime perse nuk ka organizat.qe tu jepen nga 5 mi euro ktyre familje.te mbijetojn.per pak dit sa te vendosen neper hyrje.kjo duhet ndihma e par.zoti me ju.

Shto Koment