Bota

VIDEO/ Çuditen turistët, peshkaqeni gjigand noton rreth anijes në Oqeanin Atlantik

Peshkaqeni ka habitur dhe trembur turistët në të njëjtën kohë.
Featured image of article: VIDEO/ Çuditen turistët, peshkaqeni gjigand noton rreth anijes në Oqeanin Atlantik Peshkaqeni

SHBA– Një video e postuar në Tik-Tok nga Alex Albrecht tregon një peshkaqen të madh të gjatë gjashtë metra që rrethon një anije plot me turistë. Peshkaqeni ka habitur dhe trembur turistët në të njëjtën kohë. Video e cila është shpërndarë në rrjetete sociale ka marrë më shumë se 40 milionë klikime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Komentuesit e krahasuan peshkaqenin me megalodon, një peshkaqen parahistorik dhe më i madhi që ka ekzistuar ndonjëherë, ndrësa të tjerët shpjeguan se është një specie e peshkaqenit gjigand (Cetorhinus maximus).

(a.b)/dosja.al

Shto Koment