Sport

VIDEO/ ÇMENDURI!!! Grushta,shkelma dhe kapje nga flokësh, gjysmëfinalja e futbollit të femrave përfundon me sherr masiv

Përballja mes Baroccos dhe Pirin përfunduar me shifrat 2-1 degjeneroi në dhunë me përmasa të mëdha
Featured image of article: VIDEO/ ÇMENDURI!!! Grushta,shkelma dhe kapje nga flokësh, gjysmëfinalja e futbollit të femrave përfundon me sherr masiv Barocco-Pirin

BULLGARI-Gjysmëfinalja e futbollit për femra në Bullgari përfundoi me një sherr masiv. Përballja mes Baroccos dhe Pirin përfunduar me shifrat 2-1 degjeneroi në dhunë me përmasa të mëdha. E para që nisi këtë konflikt ishte futbollistja e Pirin, Sofia e cila goditi kundërshtren.

Pas kësaj, futbolliste dhe staf vrapuan për të qetësuar gjendjen, por skena u bë edhe më kaotike.Në këtë kohë, lojtaret kalojnë në grushta dhe shkelma me njëra-tjetrën. Dikush madje mbante flokët e një prej vajzave.Duhej ndërhyrja e forcës së policisë për të stabilizuar situatën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duke parë një video në lidhje me këtë situatë, shumë fansa në rrjetet sociale komentuan: “Kjo skenë është si një bandë xhelozie”.Shtypi bullgar e ka quajtur këtë “incident të turpshëm” të futbollit. Ndërkohë, shumë gazeta kryesore në të gjithë botën ripostuan videon në lidhje me këtë luftë dhe e identifikuan atë si “çmendurinë e futbollit të femrave”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment