Featured image of article: VIDEO/ Bayern Munich “asfalton” Lazion, Chelsea bën mrekulli në tokën e Atletico Madrid Bayern Munich

EUROPË-Bayern Munich praktikisht në çerekfinale të Champions League. Kampionët në fuqi të kompeticionit, fituan thellë 1-4 në fushën e Laizos, duke përmbushur pritshmëritë.Rezistenca e Lazios në ndeshjen e parë të Champions përballë Bayern Mynih zgjati shumë pak, vetëm nëntë minuta, ndërsa kapitulli më pak se një pjesë loje. Pas avantazhit të shpejtë, bavarezët shënuan golin e dytë në minutën e 24 me talentin Musiala, që prishi ëndërrën e Inzaghit për të qendruar në lojë edhe në ndeshjen e dytë.

Gjërat u bënë më keq tre minuta nga fundi, kur Sane ndëshkoi italianët për herë të tretë, duke i çuar skuadrat në dhomat e zhveshjes me diferenca të mëdha në rezultat. Bayern shumë i fortë për Lazion, por të kaltrit ishin zhgënjyes duke mos u futur asnjëherë në lojë.

Në pjesën e dytë, bavarezët gjetën edhe golin e katërt, pikërisht në minutën e 47-të, me autogolin e Acerbit. E megjithatë Lazio kthen distancën e tre golave vetëm dy minuta më pas, kur Correa shënoi në minutën e 49, duke i çuar shifrat në 1-4.

Në ndeshjen tjetër Atletico Madrid-Chelsea, blutë morën një fitore të rëndësishme përballë spanjollëve. 90 minutëshi përfundoi me shifrat 0-1,ndërsa goli i vetëm i takimit u shënua nga Oliver Giroud në minutën e 68-të.