Sport

VIDEO/Aubameyang përmbys Chelsea-n, Arsenali fiton FA Cup dhe pjesëmarrjen në Europa League

Topçinjtë” e Londrës mposhtën 2-1 me përmbysje Chelsea-n në finale e FA Cup, duke u rikonfirmuar specialistët e këtij kompeticioni
Featured image of article: VIDEO/Aubameyang përmbys Chelsea-n, Arsenali fiton FA Cup dhe pjesëmarrjen në Europa League Skuadra e Arsenal

ANGLI– Arsenali mbyll me trofe sezonin dhe siguron pjesëmarrjen në Europa League. “Topçinjtë” e Londrës mposhtën 2-1 me përmbysje Chelsea-n në finale e FA Cup, duke u rikonfirmuar specialistët e këtij kompeticioni.  Blutë ja dolën të shënonin në minutën e 5-të me anë të Pulisic. Përgjigja e Arsenal erdhi në minutën e 28-të kur

 

Arsenal ishte skuadra më e mirë në finalen e Kupës FA, duke mposhtur Chelsean me rezultatin 2:1. Aubamyeang shënoi për 1-1, duke u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Në pjesën e dytë, kur po luhej minuta e 68’, Aubameyang tregoi edhe një herë aftësitë e tij, duke i dhënë leksione Zoumas, për të shënuar golin e dytë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri në fund, lojtarët e Mikel Arteta arritën të administrojnë mirë me rezultatin. Kështu, Arsenal siguron edhe biletën për Europa League.

 

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment