Politike

VIDEO/ “Artist i vërtetë”, Rama nxjerr bisedën e Bashës me gazetaren: Del në punë që të qeshim çdo ditë

Rama ka publikuar edhe një bisedë të kryedemokratit me biznesin e vogël, ku pyet një taksist për taksat vjetore dhe ai thotë se nuk paguan taksa. 

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një pjesë nga biseda e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me gazetaren Ornela Liperi, dje në “Zonë e Lirë”. Momenti i ndarë nga Rama është biseda e Bashës për taksat e biznesit të vogël.

Bashkëbiseda e Bashës: 

Gazetarja: Rama e hoqi fare.

Basha: Jo nuk e hoqi fare se unë jam në kontakt të përditshëm me biznesin, shpesh herë në praninë live të medias. Mjafton të dalim sonte te biznesi i vogël që është hapur këtu në këtë rrugë dhe ta pyesësh, “paguan ti zero taksë?” dhe ai do të të thotë:  Jo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bashkëngjitur me fjalën e Bashës, Rama ka publikuar një bisedë të kryedemokratit me biznesin e vogël, ku pyet një taksist për taksat vjetore dhe ai thotë se nuk paguan taksa.

Basha: Sa të shkojnë taksat vjetore?

Taksisti: Taksat vjetore na shkojnë… të them të drejtën taksat nuk na vrasin, më është hequr më është zeruar.

Për më shumë ndiqni postimin e kryeministrit Edi Rama:

(F.g/dosja.al)

Një Koment në “VIDEO/ “Artist i vërtetë”, Rama nxjerr bisedën e Bashës me gazetaren: Del në punë që të qeshim çdo ditë

  1. Ska taksa ka Tarifa se qekur shpiket tarifat thoni qe taksa eshte zero… mashtruesa ordinera

Shto Koment