Sport

VIDEO / Armando Sadiku i nis golat ‘bolivianë’ me dopiedë…

Sulmuesi kuqezi i Kombëtares ishte përcaktues në fitoren 5-0 të skuadrës së tij të Bolivarit, në transferë ndaj San Hoze
Featured image of article: VIDEO / Armando Sadiku i nis golat ‘bolivianë’ me dopiedë…

BOLIVI – Sulmuesi i Kombëtares kuqezi Armando Sadiku më në fund tregoi se nuk e ka humbur aftësinë për të shënuar para portës. Në ndeshjen e 11-të mer fanellën e skuadrës së Bolivarit, shqiptari i ashtuquajtur “Ferrari”, thyen ‘mallkimin’…

Edhe pse më herët Sadiku kishte humbur një penallti në Copa Libertadores, në ndeshjen në transfertë ndaj San Hoze, në javën e 7-të të kampionatit bolivian, sulmuesi kuqezi shënon, jo një por dy gola, në fitoren e thellë 5-0 të Bolivarit.

Në minutën e 22-të të takimit, sulmuesi Sadiku ‘i vidhet’ mbrojtjes kundërshtare dhe shënon golin e tij të parë bolivian, por njëherësh edhe duke i hapur rrugën e fitores ekipit të tij. Në minutën e 45-të erdhi edhe goli i dytë i tij, duke treguar se sulmuesi shqiptar ka mjaft për të dhënë për këtë skuadër.

 

B.T (Dosja.al)

Shto Koment