Sport

VIDEO/ Antonio Conte e zëvendësoi, Lautaro Martinez shpërthen dhe godet…

Në minutën e 72′ sulmuesi argjentinas u zëvendësua me Pnimamontin
Featured image of article: VIDEO/ Antonio Conte e zëvendësoi, Lautaro Martinez shpërthen dhe godet… Lautaro Martinez

ITALI-Inter fitoi kundër Genoas në transfertë me shifrat 2-0 ku autorët e golave ishin Lukaku dhe D’ambrosio por një polemikë dhe telashe mund të hapë sjellja e Lautaro Martinez.Në minutën e 72′ sulmuesi argjentinas u zëvendësua me Pnimamontin.

 

Por, lojtari nuk e priti aspak mirë duke “shpërthyer” me goditje ndaj ulëses në pankinë. Ende nuk dihet nëse ky rebelim ishte ndaj Antonio Contes, trajnerit të Interit, apo se lojtari ishte në hije dhe për asnjë moment nuk ishte i rrezikshëm. Një sjellje e mirë nuk do ti pëlqejë trajnerit të Interit, i cili mund ti bëjë një vërejtje Lautaro Martinezit.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment