Sport

VIDEO/Ancelotti po bën xhiron e rrjetit, italiani nuk njeh lojtarin që ka 11 vjet në klub: Kush është ky?

Në konferencën për ndeshjen ndaj Leicester, trajneri italian u pyet në lidhje me largimin e mbrojtësit, por reagimi i Ancelottit ishte vërtetë surprizuese. “Kush?
Featured image of article: VIDEO/Ancelotti po bën xhiron e rrjetit, italiani nuk njeh lojtarin që ka 11 vjet në klub: Kush është ky? Ancelotti dhe Luk Garbut t

ANGLI-Mbrojtësi i majtë i Evertonit Luk Garbutt njoftoi largimin nga skuadra e tij pas 11 vitesh. Kontributi i lojtarit ka qenë i madh,por trajneri Carlo Ancelotti as nuk e njeh futbollistin. Në konferencën për ndeshjen ndaj Leicester, trajneri italian u pyet në lidhje me largimin e mbrojtësit, por reagimi i Ancelottit ishte vërtetë surprizuese. “Kush?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më vjen keq por jam i suprizuar nga kjo pyetje, nuk e njoh”, ishte përgjigjia e trajnerit të Evertonit Ançeloti.Ndërkohë në krahun tjetër, lojtari në rrjetin e tij social Tëitter shkruajti: Everton ka qenë një pjesë e rëndësishme e jetës sime dhe ka qenë një nder i madh për mua ta përfaqësoj. Ka pasur shumë ulje dhe ngritje që nuk mund të kontrollohen. Evertonit i uroj fat në të ardhmen.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment