Sport

VIDEO/ 500 tifozë bllokojnë autobusin e Lazios, ultrasit karikojnë lojtarët në prag të ndeshjes kundër Bayern Munich

Autobusi u bllokua, kur 500 lacialë me shalle, flamuj dhe kore pritën skuadrën,ndërsa një gjendje e tillë zgjati disa minuta
Featured image of article: VIDEO/ 500 tifozë bllokojnë autobusin e Lazios, ultrasit karikojnë lojtarët në prag të ndeshjes kundër Bayern Munich Tifozët e Lazios

ROMË-Tifozët e Lazios karikojnë skuadrën. Në periferi të Formellos, disa qindra metra larg qendrës sportive, ultrasit bardhekaltër i bënë skuadrës një pritje të ngrohtë, në prag të ndeshjes kundër Bayern Munich për Champions League.

Autobusi u bllokua, kur 500 lacialë me shalle, flamuj dhe kore pritën skuadrën,ndërsa një gjendje e tillë zgjati disa minuta. Rreth 500 nga Lazio, duke përfshirë shalle, flamuj dhe kore, u mblodhën nga 18 e tutje duke pritur që autobusi të kalonte.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pa koronavirusin, do të shihej një “Olimpico” i tejmbushur. Megjithatë lojtarët dhe stafi janë të kënaqur me pritjen e ngrohtë të tifozëve të Lazios.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment