Sport

VIDEO/ 3 mijë tifozë bllokojnë autobuzin e Interit, festojnë titullin kampion në hyrje të stadiumit

Tifozët ishin mbledhur jashtë stadiumit dhe më pas numri shkoi në 3 mijë pjesëmarrës, kur autobuzi i skuadrës mbërriti në hyrje të stadiumit.
Featured image of article: VIDEO/ 3 mijë tifozë bllokojnë autobuzin e Interit, festojnë titullin kampion në hyrje të stadiumit Inter
Përditësuar:

MILANO-Siç ishte njoftuar nga Curva Nord, festa e titullit kampion filloi  para ndeshjes Inter-Sampdoria. Tifozët ishin mbledhur jashtë stadiumit dhe më pas numri shkoi në 3 mijë pjesëmarrës, kur autobuzi i skuadrës mbërriti në hyrje të stadiumit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Koret dhe shfaqjet piro-teknike përshëndeten kampionët e Italisë, me Contend he disa lojtarë që u elektrizuan nga festa të cilët filluan të kërcenin në autobuz. Me urdhër të autoriteteve italiane, një pjesë e mirë e tifozëve janë lejuar të qëndrojnë në sheshin para San Siros, për të festuar, kampionatin e me 19 të Interit.

 E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment