Aktualitet

ME VIDEO: Pak çaste pas ‘plaçkës’/ PAMJET e hotel ‘Victorias’ pas shpërthimit, klientë dhe policë të mbledhur para derës kryesore

 • Shpërthimi i tritolit tek hoteli i Ervin Matës, autorët e hodhën ‘plaçkën’ nga dritarja
 • Burime për Dosja.al kanë siguruar momentin kur hoteli në pronësi të Ervin Matës është rrethuar me shiritat e policisë pas çaste pasi lënda plasëse kishte shpërthyer.
  Featured image of article: ME VIDEO: Pak çaste pas ‘plaçkës’/ PAMJET e hotel ‘Victorias’ pas shpërthimit, klientë dhe policë të mbledhur para derës kryesore Pamje

  TIRANËDosja.al ka siguruar pamjet nga shpërthimi i ndodhur mbrëmjen e djeshme përballë QSUT-së. Burime për Dosja.al kanë siguruar momentin kur hoteli në pronësi të Ervin Matës është rrethuar me shiritat e policisë pas çaste pasi lënda plasëse kishte shpërthyer.

  Shpëthimi i tritolit ka ndodhur mbërmjen e djeshme, pak para mesnatës. Nga shpërthimi dëmet janë vetëm materiale, ndërsa është dëmtuar edhe një lokal ngjitur me hotel “Victoria”-n por pa njerëz të lënduar.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Autorët e hodhën nga dritarja dhe më pas u larguan me shpejtësi, duke lënë si shenjë vetëm targën e mjetit. Ndërkohë që pronarët kanë reaguar duke pretenduar se nuk kanë qënë ata shënjestra e sulmit me tritol.

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment