Rajoni

Vetëvendosje bojkoton, nuk shkon në seancën për betimin e qeverisë “Hoti”

Seanca ka nisur me gjysmë ore vonesë dhe nuk dihet se a i kanë 61 vota, pasi nuk kanë shkuar të gjithë deputetët në sallë.
Featured image of article: Vetëvendosje bojkoton, nuk shkon në seancën për betimin e qeverisë “Hoti” Vendet bosh të deputetëve të Vetëvendosjes

KOSOVË- Ka nisur seanca për votimin e Qeverisë së Avdullah Hotit. Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje nuk kanë shkuar në seancë si shenjë proteste.

Po ky vendim nuk është bërë më herët publik, pasi LVV nuk e kishte sqaruar nëse do të merrte pjesë në seancën ku pritet që zyrtarisht Albin Kurti të largohet nga drejtimi i Qeverisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Seanca ka nisur me gjysmë ore vonesë dhe nuk dihet se a i kanë 61 vota, pasi nuk kanë shkuar të gjithë deputetët në sallë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment