Sport

Vetëm pak ditë pasi zyrtarizoi largimin nga Paderborn, Klaus Gjasula firmos me skuadrën e re

Gjasula shihet si një përforcim i rëndësishëm për Hamburgun, ku shpresojnë se më ndihmën e mesfushorit do ia dalin të ngjiten në Bundesligë sezonin tjetër
Featured image of article: Vetëm pak ditë pasi zyrtarizoi largimin nga Paderborn, Klaus Gjasula firmos me skuadrën e re Klaus Gjasula- Futbollist i Hamburg

GJERMANI-Klaus Gjasula nuk ka vonuar shumë të gjejë skuadrën e re, pasi deklaroi largimin nga Paderborni ditën e djeshme. Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, mesfushori i Kombëtares është zyrtarizuar si lojtari më i ri i skuadrës së Hamburgut.

Një klub me histori në Gjermani i cili në vitet e fundit ka pasur disa probleme dhe tani militon në Bundesliga 2, me objektivin që është i qartë për vitin e ardhshëm, ngjitja në elitën e futbollit gjerman.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjasula shihet si një përforcim i rëndësishëm për Hamburgun, ku shpresojnë se më ndihmën e mesfushorit do ia dalin të ngjiten në Bundesligë sezonin tjetër. Kujtojmë se në të kaluarën për Hamburguan ka luajtur edhe një lojtar tjetër siç është Mërgim Mavraj.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment