Rajoni

“Vetëm 5 muaj e lanë me punu”, Labinot Tahiri në mbështetje të VV-së: Do të vijë edhe dita edhe nata, kur do të qeverisë sërish Albin Aga

Tahiri tha se fatkeqësia e parë është propaganda për të ngjallur frikën qytetarëve me COVID-19 dhe e dyta rrëzimi i Qevrisë Kurti. Më tej ai shprehet se do të vijë dita kur Albin Kurti do të qeverisë sërish në Kosovë.
Featured image of article: “Vetëm 5 muaj e lanë me punu”, Labinot Tahiri në mbështetje të VV-së: Do të vijë edhe dita edhe nata, kur do të qeverisë sërish Albin Aga Labinot Tahiri dhe Albin Kurti

KOSOVË– Ditën e sotme këngëtari i njohur Labinot Tahiri ka folur për çështjen e rrëzimit të Qeverisë Kurti pak kohë pasi e kishte marrë mandatin. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, këngëtari tha se në vitin 2020 i kanë ndodhur dy fatkeqësi Republikës së Kosovës.

Sipas tij fatkeqësia e parë është propaganda për të ngjallur frikën qytetarëve me COVID-19 dhe e dyta rrëzimi i Qevrisë Kurti. Më tej ai shprehet se do të vijë dita kur Albin Kurti do të qeverisë sërish në Kosovë.

Postimi ne Facebook

Postimi i Plotë:  

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të rrim shtrembër, e të flasim drejtë! Dy fatkeqesi në vitin 2020 i kanë ndodhur REPUBLIKËS SË KOSOVËS!  E para, kur propaganda reklamuese për ta faktorizu dhe për t’i ngjallur frikë qytetarëve me COVID19, ku vetem një portal e poston 40 herë në ditë me ua shkatërru psiqikën qytetarëve, edhe pse krejt e din që është VIRUSI, e sigurisht secili e do jetën e tij dhe ruhet vetë!  Dhe e dyta fatkeqesi, kur krejt partitë u bën bashkë në Kuvend me e rrezu qeverinë e Albin Kurtit!  Vetëm 5 muaj e lan me punu, si dhanë mundësinë me tregu veten një qeverie të re,ku shumë të tjera para kësaj që kanë qëndruar gjatë ne pushtet, kanë qenë tërsishtë të korruptuara, e kjo sipas asaj që pam në start, nuk ishte! Vetëm te ne ndodhë një gjë e tillë!  Ama në ato ditë vullneti i cili ishte, i 200.000 mijë shqiptarëve ( shpirtërave) dhe i diasporës, ku thoshin “ERDHI DITA”!  Do zoti, e do vijë edhe dita edhe nata, të qeverisë sërish ALBIN AGA. Sinqerisht nga unë, si gërryes i nervave të injorantëve, ( servilave) dhe atyre që flasin shumë e kurrë një vepër për Kosovë nuk e kanë bërë! Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment