Politike

Vetëdorëzohet në polici Arben Isaku dhe një tjetër zyrtar, u shpall në kërkim për legalizime me dokumenta false

 • Kush është Arben Isaku, numri dy i PS-së në Durrës
 • Bashkë me Isakun zv.drejtorin e Kadastrës së Durrësit i cili aktualisht është sekretari organizativ i PS në këtë qytet është vetëdorëzuar edhe specialisti agjencisë së Kadastrës, F.R. 
  Featured image of article: Vetëdorëzohet në polici Arben Isaku dhe një tjetër zyrtar, u shpall në kërkim për legalizime me dokumenta false Arben Isaku

  DURRËS Është vetëdorëzuar në policinë e Durrësit Arben Isaku, numri dy i Partisë Socialiste në këtë qytet, i cili ishte shpallur në kërkim për falsifikim dokumentesh, shperdorim detyre si dhe mitmarrje.

  Bashkë me Isakun zv.drejtorin e Kadastrës së Durrësit i cili aktualisht është sekretari organizativ i PS në këtë qytet është vetëdorëzuar edhe specialisti agjencisë së Kadastrës, F.R. 

  Ndërkohë mësohet se në kërkim janë shpallur edhe personat të cilët janë pajisur me lejen e legalizimit.

  Arben Isaku, u shpall në kërkim nga policia pas aksionit “Plazh i lirë” në Durrës.

  Isaku akuzohet se në bashkëpunim ka dhënë leje legalizimi për për një sipërfaqe 123 metra katror dhe truall 500 metra katror në zonën e plazhit.

  Arben Isaku njihet si numri dy i Partisë Socialiste në Durrës pasi është sekretar i Përgjithshëm i degës së PS-së në Durrës. Gjithashtu Isaku është kryetar aktuali i grupit të këshilltarëve socialistë në bashkinë e Durrës që drejtohet nga Valbona Sako.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment