KRYESORET
Bota

Vertikal restore/ TRENDY që po bën revolucion në kirurgjinë estetike, një ndërhyrje që të bën të dukesh 30 vite më i

25 Maj 2021, 15:58 Nga DOSJA
Vertikal restore/ TRENDY që po bën revolucion në kirurgjinë

SHBA– Plakja e fytyrës na ndodh të gjithëve dhe kur ndodh, në një periudhë relativisht të shkurtër, fytyrat tona fillojnë të duken ndryshe nga sa e shohim veten. E thënë ndryshe, ne ndihemi po aq të rinj dhe të gjallë sa gjithmonë kemi ende fytyrat tona të tregojnë moshën tonë të vërtetë.

Më 3 dhjetor 2018, Dr. Amir M Karam, një kirurg plastik i fytyrës i çertifikuar në Luginën e Karmelit, San Diego, përdori emrin “Vertical Restore” për herë të parë në treg. Më 24 Mars, 2020, qeveria amerikane i lëshoi ​​atij një certifikatë që e njohu zyrtarisht atë si një markë tregtare të regjistruar.

Dymbëdhjetë vjet praktikë dhe perfeksionizëm kishin hyrë në procedurën që i referohej, por emri më në fund ishte klikuar.

Rivendosja vertikale është një procedurë rinovimi që ndikon në vetull, në mes të sipërfaqes, në nofullën dhe në qafë”, thotë regjistrimi i markës tregtare. Rivendosja vertikale është një procedurë kirurgjikale – një shërbim – që nuk përsëritet lehtë. Ndërsa rezultati i çdo procedure kirurgjikale varet më shumë nga aftësia dhe shkathtësia e kirurgut sesa nga çdo gjë tjetër, jo të gjitha procedurat janë mjaft unike për të garantuar regjistrimin e markës tregtare.”- shpjegon mjeku.

Por, edhe ato që nuk janë nuk janë produkt i prodhimit të paracaktuar.

Ajo që të gjithë duan është që thjesht të duken aq të rinj sa ndihen. Çfarë do të thotë kjo është të fshijmë ndryshimet e fundit që ndikojnë në fytyrat tona dhe t’i rikthejmë ato në një periudhë para fillimit të plakjes për t’i bërë ato të duken ndryshe.

Kjo zakonisht lidhet me fillimin e viteve 40 dhe mesin e viteve 30. Kjo ishte frymëzimi i Dr. Karam për të zhvilluar një qasje perfekte për të adresuar këtë. Kur adresohet, ndikimi më i madh është emocional. Të ndjeheni rehat në lëkurën tuaj është thelbësore për lumturinë e përgjithshme. Kjo është ajo që i jep aq shumë kuptim punës së Dr. Karam.

(d.a/dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

Sondazh

Poll

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar

Pastrimi i parave, Çela: S'po bëhet mjaftueshëm, shqetësuese pasi po burojnë nga...

Harta e re gjyqësore/ Manja: Propozojmë një gjykatë të Apelit, s'ka ndryshime në ligj për Vettingun

Kryeministri mbaron fjalimin, qytetari 'zbrazet': Rama ik!

Integrimi në BE, McAllister: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, pa opozitë të fortë s'ka ecuri