Rajoni

Vento Surroi reagon pas premtimit të Joe Biden për angazhimin në dialogun Kosovë-Serbi: Një njeri konsistent dhe i fjalës meriton besimin e plotë

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka thënë se Joe Biden meriton besim të plotë për premtimin e tij si presidend se do angazhdohet në për zgjidhjen e  një marrrëveshje midis Kosovë-Serbi, pasi  është një nga të rradhët në Ëashingon që e dikutaur ccështjen e Kosovës që në vitet 90-të.
Featured image of article: Vento Surroi reagon pas premtimit të Joe Biden për angazhimin në dialogun Kosovë-Serbi: Një njeri konsistent dhe i fjalës meriton besimin e plotë Veton Surroi

KOSOVË-Deputeti i Kosovës  Veton Surroi ka reaguar në lidhje me deklaratën e Joe Biden, i cili ka thënë se do jetë në mbështetje të Shqipërisë dhe Kosovës.

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka thënë se Joe Biden meriton besim të plotë për premtimin e tij si presidend se do angazhdohet në për zgjidhjen e  një marrrëveshje midis Kosovë-Serbi, pasi  është një nga të rradhët në Ëashingon që e dikutaur ccështjen e Kosovës që në vitet 90-të.

Joe Biden, një prej të rrallëve në Washington që në vitet e hershme ’90-të na priste e dëgjonte, një prej të rrallëve që çështjen e lirisë e demokracisë në Kosovë e ish Jugosllavi e shndërroi së bashku me kolegët e tij , demokratë e republikanë, në kauzë të Kongresit e të SHBA-ve në tërësi. Në njeri konsistent dhe i fjalës meriton besimin e plotë për premtimin e tij si president për një angazhim të balansuar e të drejtë për të arritur marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në bazë të njohjes së ndërsjellë dhe me respekt të tërësisë tokësore të Kosovës,”- thuhet në postimin e Venton Surroi.

Postimi i plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Joe Biden, një prej të rrallëve në Washington që në vitet e hershme ’90-të na priste e dëgjonte, një prej të rrallëve që…

Gepostet von Veton Surroi am Samstag, 17. Oktober 2020

Ditën e sotme në gazetën shqiptaro-amerikane Illyria është publikuar një shkrim ku tregohet mbështetja që ka shprehur Joe Biden për Shqipërin dhe Kosovën, në të cilën ka theksuar se do angazhohet për zgjidhjen e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë dhe njohjen e  ndërsjellët.

(k.a/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment