Rajoni

Vendimi për vrasjen e ariut në Prizren, Milaim Zeka thirrje Haradinajt: Ndërhy, është pasuri kombëtare

Ai shprehet se ariu është pasuri kombëtare dhe i bën thirrje Ramush Haradinajt që të të ndërhyjë në këtë vendim që sipas tij është absurd. 
Featured image of article: Vendimi për vrasjen e ariut në Prizren, Milaim Zeka thirrje Haradinajt: Ndërhy, është pasuri kombëtare Milaim Zeka

Kosovë: Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka reaguar pas vendimit të ministrisë për vrasjen e ariut të Prizrenit. Zeka paralajmëron se nëse vritet ky ari, pasojat do të jenë të rënda, si brenda, ashtu edhe jashtë shtetit tonë.

Ai shprehet se ariu është pasuri kombëtare dhe i bën thirrje Ramush Haradinajt që të të ndërhyjë në këtë vendim që sipas tij është absurd.

Postimi i plotë:

Ariu i Prizrenit dhe marreja e Republikes te Burdushit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai Ariu per te cilin po flasim qe disa jave, eshte pasuri kombetare. Qenka qu nje balosh ne Drejtorine e Pylltarise, edhe paska marre vendim me vra. E çfare vlere ka per te nje njeri, se le ma nje ari. E lus Kryeministrin Haradinaj te nderhyje kunder nje vendimi te tilla absurd. Nese vritet ky ari, pasojat do te jene te renda, si brenda, ashtu edhe jasht shtetit tone! Marre bre me vra nje ari i cili eshte pasuri e vendit tone. Po keta nuk e njohin marren!

J.V/Dosja.al 

 

Shto Koment