Politike

VENDIMI! Nxënësit rikthehen në shkolla, Rakacolli jep lajmin: Situata është përmirësuar, duhet ende kujdes!

VIDEO
Zëvendësministrja Mira Rakacolli tha se kthimi duhej bërë i kujdesshëm dhe me respektim të masave. 
Featured image of article: VENDIMI! Nxënësit rikthehen në shkolla, Rakacolli jep lajmin: Situata është përmirësuar, duhet ende kujdes! Mira Rakacolli

TIRANË– Zëvendësministrja Mira Rakacolli ka bërë me dije se duke nisur nga e hëna, arsimi parauniversitar do të rikthehet në klasa, duke ‘braktisur’ mësimin e kombinuar. Në një konferencë për shtyp të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Rakacolli tha se kthimi duhej bërë i kujdesshëm dhe me respektim të masave. 


Duke parë situatën që jemi, do të propozojmë të kalojë arsimin parauniveritar nga ai i kombinuar në fizik në godinë. Beteja me COVID vazhdon dhe duhet të respektojmë rregullat dhe distancimin fizik,”-tha Rakacolli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: Situata po përmirësohet! Komiteti Teknik i Ekspertëve: Bien rastet dhe fataliteti, propozojmë rikthimin në klasa për arsimin e mesëm

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “VENDIMI! Nxënësit rikthehen në shkolla, Rakacolli jep lajmin: Situata është përmirësuar, duhet ende kujdes!

  1. O robshe te kishin kalu dy javet e kar antines qi vut per zgjedhjet ..apo vk tani fituat …o baxho o baxhelle ..e si shtet gjithsesi …

Shto Koment