Politike

VENDIMET/ Rama bën emërimet e para pak ditë pasi fitoi mandatin e tretë, Muzhaqin dhe Bicin i vë zëvendës ministre, cila shkarkohet?

Me Vendim të Këshillit të Ministrave është Bora Muzhaqi, studentja e cila ishte në listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Tiranës është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
Featured image of article: VENDIMET/ Rama bën emërimet e para pak ditë pasi fitoi mandatin e tretë, Muzhaqin dhe Bicin i vë zëvendës ministre, cila shkarkohet? Edi Rama

TIRANË– Qeveria e kyreministrit Edi Rama ka bërë ndryshimet e para pas marrjes së mandatit të tretë. Me Vendim të Këshillit të Ministrave është Bora Muzhaqi, studentja e cila ishte në listën e kandidatëve për deputetë në qarkun e Tiranës është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Ndërsa Dallëndyshe Bici është emëruar zëvendësministre e  Mbrojtjes. Zëvendësministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Aspasjana Kongo, është liruar nga detyra dhe siç kuptohet vendin e saj e ka zënë Muzhaqi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në mungesë të kryeministrit Edi Rama, vendimet i ka firmosur zëvendëskryeministri Erion Braçe.

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment