BotaSport

Vëllai i Maradonës në lot pas humbjes së madhe: Lajmet që marr janë një dramë, ai nuk merr më frymë….

Mediat vendase shkruajnë së Hugo e ka konfirmuar vdekjen e të vëllait teksa është shprehur se në këto momente, e vetmja gjë që lexon, janë lajmet dramatike.
Featured image of article: Vëllai i Maradonës në lot pas humbjes së madhe: Lajmet që marr janë një dramë, ai nuk merr më frymë…. Diego Armando Maradona of Argentina dhe vëllai i tij Hugo Maradona

TIRANË– Hugo Maradona, vëllai i legjendës së fuutbollit Diego Armando Maradona që u shua sot ka reaguar i përlotur pas humbjes së madhe.

Mediat vendase shkruajnë së Hugo e ka konfirmuar vdekjen e të vëllait teksa është shprehur se në këto momente, e vetmja gjë që lexon, janë lajmet dramatike.

“Ai kishte një krizë të frymëmarrjes. Tashmë nuk merr me frymë, Diego. Lajmet që më vijnë janë dramatike,”- është shprehur Hugo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Maradona ndërroi jetë sot. Legjenda e futbollit mbylli sytë në moshën 60-vjeçare pas një arresti kardiak.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment