Showbiz

Veliaj flet për zgjerim të familjes, emri që ka përzgjedhur nëse bëhet babai i një vajze, fokusohet tek librat e gjyshit të Ajolës, Jakov Xoxës

Erion Veliaj fokusohet për emrin tek librat e Jakos Xoxës.
Featured image of article: Veliaj flet për zgjerim të familjes, emri që ka përzgjedhur nëse bëhet babai i një vajze, fokusohet tek librat e gjyshit të Ajolës, Jakov Xoxës Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa.

Tiranë- Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka treguar së fundmi edhe planet për zgjerim të familjes së tij.  Fëmijët në emisionin “Shiko Kush Luan” e pyetën  që nëse do të  do të bëjë një vajzë si do ja vendosë emrin.

Ai nuk hezitoi të tregonte planin e tij dhe u shpreh se  po të bëhet baba i një vajze emrin do e huazonte nga një libër i gjyshit të Ajolës, shkrimtarit të njohur Jakov Xoxa. “Nëse do kem një vajzë besoj që do ja vë emrin nga një libër i Jakov Xoxës që është gjyshi i Ajolës. Ai ka bërë tre libra kështu që mund ta gjeni”, u shpreh Veliaj.

Shkrimtari i njohur Javos Xoxa ka bërë tre vepra, Lumin e Vdekur, Juga e Bardhë dhe Lulja e Kripës. Por emri më i përshtatshëm duket ai në librin Juga e Bardhë, pra Juga që në fakt ka kuptimin e flladit të jugut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ajola Xoxa dhe Erion Veliaj janë prindër të një djali të quajtur, Kajan dhe mesa duket paskan në plan ta bëjnë vogëlushin me një motër.

J.V/Dosja.al

Shto Koment