Virale

Veliaj dhe Basha bëjnë “xing”! Kryebashkiaku ‘inspirohet’ nga kryedemokrati, përdorin të njëjtën thënie: Ditë e mirë!

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka shpërndarë edhe foto nga fjala e tij para të pranishmëve.
Featured image of article: Veliaj dhe Basha bëjnë “xing”! Kryebashkiaku ‘inspirohet’ nga kryedemokrati, përdorin të njëjtën thënie: Ditë e mirë! Lulzim Basha dhe Erion Veliaj

TIRANË– Ditën e sotme, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka inaguruar rikonstruksionin e shkollës “Jeronim De Rada”. Në rrjetet e tij sociale, Veliaj ka shpërndarë edhe foto nga fjala e tij para të pranishmëve.

“Shkollë e re, ditë e mirë,”-shkruan Veliaj ndërsa në foto është kapur ai duke folur para mësuesve dhe investitorëve të huaj.

Por fraza e dytë e fjalisë, na ngjason e dëgjuar edhe më parë. Më 26 korrik, kryedemokrati Lulzim Basha postoi një shënim të shkurtër në Facebook-un e tij, ku edhe fliste për ekonominë. Shënimi mbyllej me frazën: Ditë më të mira!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe pse nuk janë 100% identite, shprehjet janë të ngjashme. Mesa duket Veliaj ka zgjedhur që kësaj herë të “inspirohet” nga kryedemokrati. Epo ç’të keqe ka kur ideja është e mirë.

(k.m./dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment