Politike

“Vdes të ul këtu londinezët”, Rama ironi me kuksianët që e kritikuan për aeroportin: Veç të më lejnë nonën rehat, s’dua heroizma

VIDEO
Referuar kritikuesve përsa i përket ndërtimit të këtij aeroporti, kryeministri Rama tha se mezi pret që të ulen direkt nga Londra ata që e shajnë, duke qenë se shumë nga kuësi emigrojnë drejt Anglisë.
Featured image of article: “Vdes të ul këtu londinezët”, Rama ironi me kuksianët që e kritikuan për aeroportin: Veç të më lejnë nonën rehat, s’dua heroizma Edi Rama në Kukës

TIRANË– Kryeminsitri Edi Rama nuk i ka kursyer batutat, teksa ndodhej në kantierin e Aeroportit të kukësit.

Referuar kritikuesve përsa i përket ndërtimit të këtij aeroporti, kryeministri Rama tha se mezi pret që të ulen direkt nga Londra ata që e shajnë, duke qenë se shumë nga kuësi emigrojnë drejt Anglisë.

“Mezi po pres ti ulim njëherë këtu ata nga Londra që më shajnë. Vdes për ata londinezët, ti sjell njëherë këtu tak. Nuk ka nevojë për heroizëm boll të më lejnë nonën rehat për heroizëm s’ka nevojë.”- tha Rama ndër të tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Kukës ku ka parë nga afër punimet për stadiumin e ri të qytetit. Bashkë me të ishte presidenti i nderit i klubit të Kukësit, Safet Gjici, njëherazi kryetar bashkie i qytetit. Rama u habit kur pa punimet dhe tha se tashmë puna ka ecur me standarte bashkëkohore. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment