Politike

“Vdeksh më 30 qershor o i mbaruar”, plas keq mes Lefterit dhe Beqirit: Le ko*en e namit

Idajet Beqiri është përplasur me Lefter Maliqin.
Featured image of article: “Vdeksh më 30 qershor o i mbaruar”, plas keq mes Lefterit dhe Beqirit: Le ko*en e namit Idajet Beqiri dhe Lefter Maliqi

TIRANË– Deputeti Lefter Maliqi është përplasur me kryetarin e PaRTISË SË Unitetit Kombëtar. Të ftuar në emisionin “Dritare”, deputeti Maliqi ka mallkuar Beqirin që të vdesë më 30 qershor teksa diksutonin për çështjen e zgjedhjeve.

Deputeti e ka quajtur Beqirin ‘burgaxhi’ dhe ky i fundit është shprehur se ka luftuar për Kosovën.

Pjesë nga debati

Beqiri: Gabimi i Ramës është që nuk të nxjerr mesazhin ty, që i luteshe të bëheshe krybashkiak i Kuçovës

Maliqi: Ik o burgaxhi

Beqiri: Burgaxhi jam unë se kam luftuar për Kosovën. Rri ore se lë koqen e namit.

Maliqi: Pusho o kriminal. Si ti kam arrestuar njerëz unë.

Beqiri: Po ti e di se ku isha unë, që erdha atëherë dhe putha tokën

Maliqi: Kush të voton ty o i mbaruar

Beqiri: Kam më shumë vota se ti

Maliqi: Vdeksh ti o i mbaruar, në 30 qershor

(k.m/f.m/dosja.al)

3 Komente në ““Vdeksh më 30 qershor o i mbaruar”, plas keq mes Lefterit dhe Beqirit: Le ko*en e namit

  1. O lefter tu befsha ferre hajt me merr ne goje dhe nje here

  2. Zoti Lefter Maliqi,

    Me sulme pa baza dhe intriga, sharje e fyerje, Ju z. MALIQI ulët vehten dhe partinë që të ka zgjedhur si deputet.

    Do të jetë e vështirë për tu rehabilituar në opinionin publik mbas këtij debati.

    • Pjellë fashiste ky Lefteri…!

Shto Koment