Politike

Vdekja e Klodian Rashës, Ambasadori i BE-së Luigi Soreca: Dhuna të ndalohet, drejtësia të vihet në vend

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ambasadori ka ngushëlluar familjen ndërkohë ka kërkuar që drejtësia për vdekjen e tij. Ndërkohë ka shtuar se dhuna duhet të shmanget dhuna në çdo rast nga të dyja palët .
Featured image of article: Vdekja e Klodian Rashës, Ambasadori i BE-së Luigi Soreca: Dhuna të ndalohet, drejtësia të vihet në vend Luigi Soreca

TIRANË- Ambasadori i BE-së Luigi  Soreca, ka reaguar për vrasjen e Klodian Rashës, nga efektivi i policisë. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ambasadori ka ngushëlluar familjen ndërkohë ka kërkuar që drejtësia për vdekjen e tij. Ndërkohë ka shtuar se dhuna duhet të shmanget dhuna në çdo rast nga të dyja palët .

“Dhumë i pikëlluar nga ngjarjet e ditëve të fundit. Mendimet e mia janë me familjen e Klodian Rashës. Tani është thelbësore që kjo ngjarje tragjike të hetohet si duhet dhe të vendoset drejtësia, dhe shqetësimet e shprehura paqësisht të dëgjohen. Por dhuna duhet të shmanget në çdo rast, nga të gjitha palët.”-shkruan ai. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJM I MADH/ Dita e tretë! Gjithçka mbi protestën për Klodian Rashën, Rebani Jaupi zbret në terren, kërkohet largimi i Ardi Veliut

(a.k.dosja.al)

Shto Koment