Sport

Vdekja e ish-futbollistit të Italisë, merret vendimi për mjekun sportiv: burg dhe gjobë prej…

Galanti, u shpall fajtor për vrasje me dashje, për dy vërtetimet e aftësisë që ai kishte lëshuar për lojtarin kur ishte drejtor mjekësor i Mjekësisë Sportive të Spitalit Universitar Careggi.
Featured image of article: Vdekja e ish-futbollistit të Italisë, merret vendimi për mjekun sportiv: burg dhe gjobë prej… Davide Astori

ITALI-Doktori Giorgio Galanti u dënua me një vit burg, për rastin e vdekjes së ish-kapitenit të Fiorentinës Davide Astori, i gjetur i pajetë në dhomën e hotelit mëngjesin e 4 marsit të vitit 2018. Galanti, u shpall fajtor për vrasje me dashje, për dy vërtetimet e aftësisë që ai kishte lëshuar për lojtarin kur ishte drejtor mjekësor i Mjekësisë Sportive të Spitalit Universitar Careggi.

Përveç se do të kryejë një vit burg, Giorgio Galanti, do detyrohet të paguajë një kompensim prej 1.9000 për të gjithë dëm paguante një kompensim të përkohshëm për dëmet për një shumë totale prej një milion e nëntëdhjetë mijë eurosh, nga të cilat 250,000 për partneren Francesca Fioretti, 240,000 për vajzën e tij Vittoria, 600,000 të tjerët për prindërit e ish-futbollistit të përfaqësueses italiane.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment