Aktualitet

Vdekja e 10-vjeçarit në Kakavijë/ “Nisma Thurje” dorëzon në SPAK një padi ndaj Blendi Gonxhes

Ditën e sotme “Nisma Thurje” ka dorëzuar në SPAK një padi ndaj kreut të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Kjo padi erdhi pas deklataratave të Blendi Gonxhes për vdekjen e 10-vjeçarit në Kakavijë.
Featured image of article: Vdekja e 10-vjeçarit në Kakavijë/ “Nisma Thurje” dorëzon në SPAK një padi ndaj Blendi Gonxhes Blendi Gonxhe dhe "Nisma Thurje"

TIRANË- “Nisma Thurje” ka dorëzuar në SPAK një padi ndaj kreut të Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe. Kallëzimi është bërë pas deklaratës së Blendi Gonxhes, për aksidentin që ndodhi në afërsi të Kakavijës, ku humbi jetën Samuel Ndoj.

Pak ditë më parë në një reagim në mediat sociale, kreu i Transportit Rrugor, ndër të tjera shprehej se fëmija 10-vjeçar humbi jetën pasi nëna e tij nuk ishte e zonja që ta mbante pranë dhe të mos ta linte në mes të rrugës.  Sipas tij ambulanca nuk kishte asnjë faj, por faji i ishte i viktimës. Por pas reagimeve të shumta në rrjet Gonxhe fshiu postimin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, për këtë askident gjykata ka lënë në burg shoferin e ambulancës, Admir Golemin. Ky i fundit para togave të zeza deklaroi se po ecte me shpejtësi prej 75km/orë, pasi po çonte në spital në një sëmurë. Ai theksoi se fëmija i preu rrugën.

J.V/Dosja.al

Shto Koment