Aktualitet

Vatër e re zjarri në Lezhë, rrezikohen disa banesa në Rrethin e Epër

VIDEO
Siç shihet dhe nga pamjet, zjarri ka përfshirë kodrën mbi banesat e fshatit dhe ndërhyrja për fikjen e flakëve është shumë e vështirë.
Featured image of article: Vatër e re zjarri në Lezhë, rrezikohen disa banesa në Rrethin e Epër Zjarri në Lezhë

LEZHË- Zjarret nuk kanë të ndalur në Shqipëri. Një vatër e re zjarri po rrezikon disa banesa në Rrethin e Epër të Lezhës.

Siç shihet dhe nga pamjet, zjarri ka përfshirë kodrën mbi banesat e fshatit dhe ndërhyrja për fikjen e flakëve është shumë e vështirë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë që në afersi përmes rrugës së vjeter nacionale, është dërguar një zjarrfikëse, që të mundësoje ruajtjen e shtëpive rrotull kësaj vatre zjarri tejet të rrezikshme.

Policia nga ana tjetër ka nisur hetimet dhe dyshohet se zjarri është vënë në mënyrë të qëllimshme. Me këtë vatër, shkon në pesë numri i zonave që po digjen në Qarkun e Lezhës.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment