Aktualitet

Varse me shqiponjë në qafë e me flokët e prerë si Ronaldo, Alvin Berisha nuk njihet më, ja si duket tani (FOTO)

Tanimë duket se Alvini është përshtatur me përditshmërinë e tij në Itali, duke bërë edhe shumë ndryshime në "look-un" e tij. 
Featured image of article: Varse me shqiponjë në qafë e me flokët e prerë si Ronaldo, Alvin Berisha nuk njihet më, ja si duket tani (FOTO) Alvin Berisha

ITALI– Disa ditë më parë, vogëlushi Alvin Berisha u shpëtua nga kampi i ferrit në Siri dhe u kthye pranë familjes së tij në Itali.

Tanimë duket se Alvini është përshtatur me përditshmërinë e tij në Itali, duke bërë edhe shumë ndryshime në “look-un” e tij. 

Fotoja e Alvinit është publikuar nga gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku, i cili i ka dedikuar edhe një mesazh 11-vjeçarit.

“Si ndryshoi kështu? E thjeshtë. Së pari dashuria dhe përkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur për të rezistuar përballë së keqes, ashtu edhe sot për t’u bërë ky djali që është shohim. Ne fare pak ditë një tjetër fëmijë”.

Postimi i Alvin Berishës

Historia e Alvin Berishës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Historia e 11-vjeçarit u bë publike nga emisioni investigativ italian “Le Ienne”, ku me ndihmën e gazetarëve, pas pesë vitesh kërkimeve në fund, i ati i dëshpëruar Afrim Berisha, arriti të depërtonte ne kampet e Sirisë dhe takoi të birin, në 25 shtator të këtij viti.

Tre ditë pas publikimit të investigimit të “Le Iene” për rastin e fëmijët 11 vjeç dha dorëheqjen edhe Genti Gazheli, ambasadori i Shqipërisë në Turqi, por të prekurit nga historia e të voglit shqiptar nuk u  dorëzuan.

Italianë, shqiptarë dhe njerëz anëmbanë botës bashkë me median ushtruan presion mbi qeverinë shqiptare dhe organet kompetente në mënyrë që 11-vjeçari të hidhej sërish në krahët e të atiti dhe këtë herë për të mos u larguar më kurrë.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment