Bota

Varianti i ri i Covid! Ky shtet shënon rastin e parë, gruaja 44-vjeçare u kthye nga Britania

Varianti i ri u gjet te një grua 44-vjeçare e cila u kthye në Vietnam nga Britania. Gruaja ishte në karantinë sapo arriti në vend dhe doli pozitive për Covid-19 më 24 dhjetor, shpjegoi ministria.
Featured image of article: Varianti i ri i Covid! Ky shtet shënon rastin e parë, gruaja 44-vjeçare u kthye nga Britania Covid

VIETNAM– Mutacioni i ri i koronavirusit , i cili po përhapet me shpejtësi në Britani, është identifikuar për herë të parë në Vietnam.

Varianti i ri u gjet te një grua 44-vjeçare e cila u kthye në Vietnam nga Britania. Gruaja ishte në karantinë sapo arriti në vend dhe doli pozitive për Covid-19 më 24 dhjetor, shpjegoi ministria.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Studiuesit analizuan gjenomin nga një mostër e marrë nga pacienti dhe gjetën llojin e virusit të njohur si VOC 202012/01,” -deklaruan zëdhënësit e ministrisë.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment