Politike

Varhelyi takon kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi: Diksutuam për hapjen e negociatave

Përmes një statusi në Twitter, Varhelyi shkruan se është nënvizuar edhe rëndësia e avancimit të reformave.
Featured image of article: Varhelyi takon kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi: Diksutuam për hapjen e negociatave Foto nga takimi

TIRANË– Komisioneri për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi ka zhvilluar një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë Zef Mazi.

Takimi është zhvilluar për të diskutuar në lidhje me hapjen e negociatave dhe futjen e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Përmes një statusi në Twitter, Varhelyi shkruan se është nënvizuar edhe rëndësia e avancimit të reformave.

U takova me shefin e ri të negociatave me Bashkimin Evropian, Zef Mazi këtë mëngjes dhe përgatitjet për të hapat e tjerë në hapjen e negociatave. Gjithashtu nënvizuam rëndësinë e avancimit të reformave”,-shkruan Varhelyi. 

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment