Politike

Varhelyi mbërrin nesër në Rinas! Zbulohet axhenda, i shkon Ramës në kryeministri, më pas takim ‘kokë më kokë’ me Bashën

Ai do të mbërrijë në orën 10:00 në aeroportin ‘Nënë Tereza’ në Rinas. 
Featured image of article: Varhelyi mbërrin nesër në Rinas! Zbulohet axhenda, i shkon Ramës në kryeministri, më pas takim ‘kokë më kokë’ me Bashën Edi Rama, Oliver Varhelyi dhe Lulzim Basha

TIRANË– Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi viziton ditën e nesërme Tiranën, pas vizitës së sotme në Maqedoninë e Veriut.

Ai do të mbërrijë në orën 10:00 në aeroportin ‘Nënë Tereza’ në Rinas.  Fokusi kryesor i vizitës është ndihma e Bashkimit Europian për Shqipërinë për të përballuar pandeminë dhe dorëzimin e pjesës së parë të 145 mijë vaksinave të financuara nga Bashkimi Europian.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pas dorëzimit të dozave, Komisioneri do të takohet edhe më kryeministrin Edi Rama dhe më pas do të kenë një konferencë për shtyp. Po ashtu, ai do të takohet edhe me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha në selinë blu.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment